external frameBağışıklık sistemi tümörleri reddetmek için 'prime' edildi Wu ve meslektaşları farelerin kendi hücrelerini kullanarak daha sonra kemirgenleri aşıladıkları iPSC'leri oluşturdular. Aşı aynı anda birkaç tümör antijenini hedef aldı.

Araştırmacıların açıkladığı gibi, tüm iPSC'leri kullanmanın temel avantajı, aşının artık belirli bir kanser türünde hedeflemek için mükemmel antijeni tanımlamak zorunda olmamasıdır. “İPSC'lerde bulunan daha fazla sayıda tümör antijeni olan bağışıklık sistemini sunuyoruz” diyor ucuz elektronik sigara sigara Wu, “yaklaşımımızı kanser hücrelerinin bağışıklık kaçmasına daha az duyarlı hale getiriyor”.

Aslında, araştırmacılar iPSC'lerde bulunan antijenlerin çoğunun kanser hücrelerinde de bulunabileceğini keşfetti.

Böylece, kemirgenler iPSC'lerin atışını aldıklarında bağışıklık sistemleri iPSC'lerin antijenlerine tepki gösterdi. Ancak, iPSC'lerdeki antijenler, kanser hücrelerinde bulunanlara çok benzer olduğu için, Vaporesso Revenger 220W Kit Elektronik Sigara (https://ucuziqosheets.Pro/urun/vaporesso-revenger-220w-kit-elektronik-sigara/) kemirgenler de kansere karşı bağışıklık kazanmıştır.

Aşı, esigara likit neredeyse tümör hücrelerini yok etmek için “kemirgenlerin bağışıklık sistemlerini” “hazırladı” diye açıklıyor Wu.

Tedavi edilen 75 farenin yüzde 70'i meme kanseri hücrelerini tamamen reddetti ve yüzde 30'u aşılanmasından sonraki 4 hafta içinde daha küçük tümörlere sahipti. Akciğer ve cilt kanseri modellerinde de aynı şey oldu .

“ En çok bizi şaşırtan şey, iPSC aşısının bağışıklık sistemini kanseri hedef alarak yeniden etkinleştirmedeki etkinliği idi […] Bu yaklaşım tümörün tekrarlanmasını önlemek veya uzak metastazları hedeflemek için klinik potansiyele sahip olabilir.”

Joseph C. Wu Gelecekte, iqos heets sigara fiyatlari kanser teşhisi konan bir kişi, IQOS HEETS iPSC'leri oluşturmak için tümörün tekrarlanmasını önleyebilecek kendi kan veya cilt hücrelerini kullanabilir. Aynı şekilde, iqos 3 sağlıklı bireyler yakın zamanda kanseri tamamen önlemek için kendi hücrelerini kullanabilirler.