(Image: https://unsplash.com/search/https:5Cu002Fimages.unsplash.com5Cu002F5Cu002Fphoto-1568485275431-783e933f1fc2?ixlib=rb-1.2.1&ixid=eyJhcHBfaWQiOjEyMDd9)Vaping: Gerçekten sigaradan daha mı güvenli? Bir e-sigara, genellikle bir sigaraya, Iqos cesitleri bir puroya, bir boruya veya bir kaleme benzeyen uzun bir tüptür. Çoğu, değiştirilebilir ve yeniden doldurulabilir kartuşlarla yeniden kullanılabilir, ancak bazıları tek kullanımlıktır.

“Dumansız, tütün içermeyen bir sigara” için ilk patent 1963'te Herbert A. Gilbert tarafından talep edildi, ancak mevcut cihaz 2003 yılına kadar görünmedi.

Bildiğimiz e-elektronik sigara, şu anda Ruyan olarak bilinen Golden Dragon Holdings için çalışan Çinli bir eczacı olan Hon Lik tarafından icat edildi. Şirket 2005-2006 yılları arasında büyük pazarlara ihracat yapmaya başladı. Şu anda pazarda 460'den fazla marka var.

Onlar nasıl çalışır Çoğu e-sigara var:

bir ağızlık veya kartuş bir ısıtma elemanı şarj edilebilir bir batarya iqos 3 elektronik sigara devreler Kullanıcı ağızlığı emdiğinde, bir sensör ağızlıkta tutulan aromalı, sıvı bir çözeltiyi buharlaştıran bir ısıtma elemanını harekete geçirir. Daha sonra kişi aerosol çözeltisini “buharlaştırır” veya solur.

(Image: https://cdn.slidesharecdn.com/ss_thumbnails/ikincieleyaalm-170212103416-thumbnail-3.jpg)Nikotin içeriği, en ucuz Iqos 3 mililitre (ml) başına sıfır ila “ekstra yüksek” veya 24 ila 36 miligram (mg) arasında değişir.

Ağızlık , tüpün ucuna sabitlenmiş bir kartuştur. Ağızlığın içindeki küçük plastik bir kap, sıvı çözeltide boğulmuş emici bir materyali tutar. Kartuş, Vaporesso Renova Zero Pod Aspire Nautilus elektronik sigara Sigara gerektiğinde yeniden doldurulabilir veya başka bir önceden doldurulmuş kartuşla değiştirilebilir.

Atomizör buharlaşabilir neden sıvı ısıtan bir ısıtma elemanı olup. Çözelti daha sonra solunabilir veya solunabilir.

Akü , ısıtma elemanına güç sağlar. Bu normalde şarj edilebilir, lityum-iyon bir bataryadır.

Kullanıcı cihaza emdiğinde sensör ısıtıcıyı çalıştırır. Bir LED etkinleştirildiğinde gösterebilir.

Aynı zamanda e-sıvı veya e-meyve suyu olarak da bilinen çözelti , nikotinin tütünden çıkarılması ve bir baz, genellikle propilen glikol ve aroma ile karıştırılmasıyla yapılır. Propilen glikol inhalatörlerde, örneğin astım için kullanılır . Geleneksel, karpuz, mentol ve lav akışı gibi isimlerle seçilebilecek çok çeşitli tatlar vardır.

Tütün ve mentolün birleşimi gibi bazı tatlar, geleneksel sigaralara benzemeye çalışır. Bazıları belirli markaları taklit ettiğini iddia ediyor.