Czartery jachtów w Chorwacji - gdzie najlepiej?

Kolejny postój - Zadar Swoją przygodę w Chorwacji zainicjowaliśmy w miejscowości Zadar. Parę kilometrów od tej cudnej miejscowości o wielowiekowej przeszłości zlokalizowana jest największa marina w regionie, w której czekał na nas przedtem wyczarterowany jacht.

Do Zadaru przybyliśmy we wczesnych godzinach poobiednich i postanowiliśmy ofiarować trochę czasu na zwiedzanie, bo miasto rzeczywiście jest przepiękne i ma w sobie niespotykany rys. Zadar roztacza się na wybrzeżu północnej Dalmacji i jego początki dosięgają aż IV wieku przed naszą erą. W okresie rzymskim to miasto zostało w dużym stopniu powiększone i również w tym momencie można podziwiać tutaj zabytki złączone ze zwierzchnictwem Rzymian. Kliknij tutaj

Ujrzeliśmy rzymskie forum, katedrę świętej Anastazji, również liczne kościoły – św. Donata czy św. Marii. Rekomendujemy szczególnie skosztowanie tamtejszego przysmaku kulinarnego, to znaczy likieru Maraschino z wiśni – jest niezwykły i zakupiliśmy rezerwę na dalszą podróż, jako że tak bardzo zachwycił nas swoim aromatem. Na zwieńczenie dnia, kiedy zwiedziliśmy już całe miasto i przyzwoicie zjedliśmy, obraliśmy kierunek na marinę i w ten sposób skończył się nasz pierwszy dzień w Chorwacji.