Czarter jachtów w Chorwacji - przegląd

Kolejny postój - Korcula Przedostatnim miejscem naszej ekskursji była Korćula – jedna z nadzwyczaj popularnych pośród podróżników wysp, która kusi tak zabytkami, jak i przepięknymi plażami. Niejednokrotnie z tego powodu nazywana jest także „małym Dubrownikiem”.

Korćula powitała nas pięknym krajobrazem, gdyż miasto jest rozmieszczone tuż nad wybrzeżem i objęte murami obronnymi z czasu średniowiecza – poczuliśmy się, jakby czas się cofnął. Aura także była bajeczna i faktycznie wyglądało na to, że naszą ekskursję pod tym kątem będziemy mogli zaliczyć do niezmiernie udanych. Po zacumowaniu w marinie przeszliśmy do miasta, dla czarterujących jachty przystępne są także różne usługi żeglarskie. Tutaj

Tamtejsze uliczki mają niesamowity klimat, podobnie jak pozostałe miasta w Chorwacji o średniowiecznym centrum. Stare Miasto to dostojne kamienne mury, czerwone dachówki – warto poszukać domu, w którym prawdopodobnie zamieszkiwał Marco Polo, także oczekuje potężna świątynia, to jest katedra św. Marka, vis-a-vis której znajdują się weneckie pałace. Podobno we wrześniu odgrywane są tam inscenizacje morskich potyczek, szkoda, że nie mieliśmy okazji ich zobaczyć, jednakowoż może za jakiś czas?