Czarter jachtów w Chorwacji - Moje wspomnienia

Kiedy Sibenik mówi Dobranoc Zadar pozostawił wspaniałe wspomnienia, lecz, jak się okazało, inne miejscowości umiejscowione na wybrzeżu w podobny sposób są nadzwyczaj śliczne! Drugim punktem na naszej mapie był Szibenik. To miasto ufundowane pierwotnie przez Chorwatów, które teraz także onieśmiela swoimi zabytkami.

Po zejściu na ląd przeznaczyliśmy czas zwłaszcza na zwiedzenie katedry św. Jakuba, która została postawiona tylko z kamienia! W podobny sposób naszą atencję zwróciła twierdza św. Mikołaja. Dodatkowo spędziliśmy niemało czasu w tamtejszych gospodach, ponieważ zasmakowało nam chorwackie pożywienie – mnogość odżywczych ryb oraz owoców morza, które w naszym kraju nie są przystępne tak prosto. Więcej

Wszystko było przyrządzone perfekcyjnie i aż nie chciało nam się wracać w porze wieczoru do jachtu, który czekał w marinie Solaris – jest zlokalizowana plus minus 6 kilometrów od centrum (dostępny jest tam także czarter jachtów). Jakkolwiek w Chorwacji spędziliśmy dopiero parę dni, potwierdziliśmy, że nasza wycieczka jest wyjątkowo udana i nawet jeśli miałaby się skończyć nazajutrz, i tak rozpamiętywalibyśmy ją miło. Następnym punktem planu była Krka – znakomity park, który mieści się w regionie dolnego biegu rzeki o tej samej nazwie.